YÖN

"Gerçek şu ki, insanlar iyidir. İnsanlara şefkat ve güven verin; onlar da şefkat verecek, duygularında ve davranışlarında güvende hissedeceklerdir."

Abraham Maslow

Kimliğimi biliyorum artık. Neler beni mutlu eder? Neler üzer? Ne korkutur ve öfkelendirir? Hepsi bir ağacın farklı renkteki meyveleri belki de... Sepetime birkaç tanesini koyup yolculuğuma devam ediyorum.

"Nereye?"... Bir hedef mi belirlemeliyim? Yoksa kaybolup, yepyeni keşiflerde yeni yollar mı görmeliyim? Biraz mizaç, biraz karakter var kişiliğin içinde. İki sorunun da cevabı kişiye özgü olacak elbette, ama hangisini seçersek seçelim bir karar vermiş oluyoruz ve yönümüzü o yola çeviriyoruz.

Karar... Geçmişten getirdiğimiz, bugünle harmanlayıp, geleceğimizi belirlediğimiz kavram. Her davranış aslında bir karar değil mi öyleyse?

Öfke, mutluluk kadar doğal kabul ettiğimiz bir duygu. Öfkeyi nasıl yansıtacağımız ise verdiğimiz bir karar. O zaman haydi takip edelim. Duygular, hangi yönde ilerleyecek ve davranışlarımız hangi yolculuklardan geçecek?

RENKLER PSİKOEĞİTİM

info@renklerpsikoegitim.com

+90 (212) 281 80 00